+90 312 222 73 36    |    info@arfenkoleji.com
Arfen Koleji

Hakkımızda

Öğrencilerimiz en iyisini hak ediyorlar ve bizler de öğrencilerimize akademik başarının yanında ülkemize faydalı, milli değerlerine sahip çıkan bunun yanında bilgi donanımında nitelikli bir gençlik hedefi ile yola çıktık. Onların, güvenli ve mutlu bir ortamda her alanda başarabilmeleri, başarılarını sergilemeleri ve potansiyellerini tam olarak gerçekleştirmeleri için yenilikçi, heyecan verici ve keyifli bir eğitim programı hazırladık. Çocuklarımızın aile ve toplum değerlerine, başkalarına saygısına, görgü kurallarına ve öz disipline sahip olmasını çok önemsiyoruz. Arfen olarak her zaman teşvik ettiğimiz temel nitelikler bunlardır.

Misyonumuz Her koşulda Atatürkçü, cumhuriyet değerlerine sahip bir kurum kimliğini yaşatmak ve sürdürmek, bilimsel düşünen, özgüven ve özsaygısı yüksek, insan haklarına saygılı, toplumsal ve evrensel sorunların farkında olan, bu sorunlara çözüm üreten, barışçıl, aydın ve ileri görüşlü, entellektüel yönü gelişmiş bireyler yetiştirmek.

Atatürkçü Eğitim Anlayışı

Rehberlik

Arfen koleji , tüm öğrencilerin bireysel farklılıklarını ön planda tutarak, alanında uzman eğitim koçlarının , sınıf öğretmeninin ve rehberlik bölümünün hazırladığı erken tanı raporları ile zamanında çözümler üreterek , akademik ve sosyal eğitiminin aksamaya uğramasına engel olur.

Dönemsel Geçişlerde Psikolojik Destek

Öğrencilerimiz çocukluk, ön ergenlik, ergenlik ve gençlik dönemlerindeki geçişlerde, ayrıca; liseye geçiş (TEOG) ve üniversiteye giriş (YGS – LYS) sınavlarında etkilenmeden en üst düzeyde akademik eğitimin gerektirdiği yeterliliği sağlar ve karakter eğitimini tamamlar.

Rehberlik Sistemimiz

Bireysel gelişimin ön planda tutulduğu rehberlik sistemimiz ; öğrenciyi sosyal duyarlı , gerek akademik gerekse yetenek yönlerini ön plana alıp sorgulayıcı, çalışkan, çağa uyum sağlayan öz güveni yüksek, keyifli ve üretken birey olmasını sağlama konusunda üst düzeyde hizmet sunar.

Eğitim Koçluğu

Eğitim koçluğu birebir olarak uzman eğitim koçlarımız tarafından yapılırken bu çalışmaya aile ve rehberlik servisinden destek alınır. Yapılan çalışmaların gizlilik düzeyi yüksek olup amaç öğrenciyi akademik ve sosyal olarak başarılı bireyler düzeyine çıkarmaktır.

Tüm bunların yanında yılın her anında eğitim koçları ve rehberlik servisi tarafından hazırlanan erken tanı testleri ile çocuklarımızın becerilerine göre yönlendirilerek eğitim alabilecekleri spor alanımızda; futbol, basketbol, voleybol, bale, güreş, saha ve masa tenisi, görsel ve işitsel sanatlar sınıflarımızda da resim, müzik ve karakter eğitimi imkanları ile öğrencilerimizi bedensel ve psikolojik olarak mutlu bireyler olarak yetiştiriyoruz.

Yemekhane

Arfen Koleji, iyi bir eğitim düzeyi yakalayarak sosyal, öz güveni yüksek bireyler yetiştirirken, çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişim çağına uygun ve sağlıklı gıdalarla beslenmesine önem verir.

Ana ve Ara Öğün Programı

Sağlık ve güvenliğin ön planda tutulduğu okullarımızda yaş ve gelişim düzeyine göre enerji alabileceği hijyenik yemekler yapılır. Bu amaç doğrultusunda ana ve ara öğünler hazırlanarak aylık olarak bildirilir.

Sağlık Kontrolleri

Arfen Okullarında yemekhane bölümü ve kantin görevlileri düzenli olarak sağlık kontrollerinden geçirilecek olup ; Gıda ve Tarım Bakanlığının belirlediği ölçüler dışında yiyecek ve içecek olmayacaktır.

Arfen Koleji’nde yabancı dil eğitim modelimiz yaşayarak öğrenme temeline dayanıyor ve anasınıfından itibaren eğitim sistemimizin içerisinde yer alıyor. Okulumuzda İngilizce öğretiminin amacı öğrencilerin yaratıcı ve eleştirel düşünebilmeleri, karar verebilmeleri ve kendilerini yazılı ve sözlü ifade edebilmeleridir. Bize göre İngilizce bir ders değil iletişim aracıdır.

Eğitim Programı

Çocuklarımız aynı zamanda ikinci yabancı dil olan Almanca ile de anasınıfında tanışıyor. Okulumuzda uyguladığımız dil eğitim sisteminde amacımız, çağımızın gereksinimlerine uygun donanımlı bireyler yetiştirmek. İngilizce’yi bir ders olarak değil, hayatın olağan akışı içinde bir dil olarak öğretiyoruz. Bu yüzden çocuklarımız bunu günlük hayatlarının bir parçası olarak görüyor.

Yabancı Dil Eğitimi

Kampüs

  • 16 kişilik teknoloji ile donatılmış sınıflarda etkin öğrenme.
  • 2000m2 kapalı, 2000m2 açık spor alanında profesyonelliğe uzanabilecek spor imkanları.
  • Okul sonrası alacağı düzenli kurs programı sayesinde farklı bir desteğe ( özel ders-dershane vb.) gerek kalmadan YGS ve LYS’ye tam anlamında hazırlık.
  • 20 yıllık bilgi birikimi ve alanında uzman kadrosu ile Arfen; akademik, sosyal, sorgulayıcı, çalışkan, çağa uyum sağlayan öz güveni yüksek bireyler yetiştirir.
  • 1.sınıftan itibaren ilgi ve yeteneklerini keşfederek öğrencilerimizin spor, müzik, sanat vb. alanlarda profesyonelliğe uzanan ilk adımını atmalarını sağlama.
  • 2. Sınıftan itibaren ikinci yabancı dil eğitimi.
  • Hem okul hem etüt programı ile eve ödev götürmeden tüm öğreneceklerini öğretmeni ile öğrenme.
  • 5. Sınıf hazırlık sınıfı olup yoğun İngilizce ve Almanca temelli , akademik anlamda eksiksiz olarak bir üst sınıfa geçme hedefi.